Představení Jakuba Haška, alias Háši

17. 12. 2019

foto

Ahoj,

jmenuji se Jakub Hašek, ale spíš mě můžete znát pod přezdívkou „Hasha“ [Háša]. 

-> K parkouru jsem se poprvé dostal v roce 2009, neměl jsem však s kým trénovat a bylo to spíš takové blbnutí.  O dva roky později jsem se seznámil s partou kluků, co již nějaký čas trénovali a měl jsem jasno, že chci trénovat, kdykoli a kdekoli. 

-> Od roku 2014 jsem začal závodit a rozhodl jsem se, že bych chtěl své zkušenosti předávat dál, tak jsem začal trénovat nováčky a pořádat své první workshopy, na kterých jsem měl mezi hosty například „Taryho“ a „Vovu“. 

-> V roce 2015 jsem jako první Čech skočil, parkouristy po celém světě uznávaný skok, kterému se přezdívá „Manpower gap“, na kterém trénoval slavný David Belle a je možné ho vidět ve filmu Okrsek 13, čímž jsem si získal uznaní na naší scéně. Následně jsem si udělal trenérský kurz 3.třídy se zaměřením na parkour od Sokola a měl jasno, že jsem v tom až po uši. 

-> V roce 2016 jsem skončil na 3. místě na mistrovství ČR v parkouru. Pak přišlo peklo. Začalo to zlomeninou obou předloketních kostí při tréninku a následovalo ještě několika úrazy. Tohle období trvalo celé dva roky. 

-> Teď tu máme rok 2019, na jehož počátku nejen že jsem byl již ve formě jako dřív. V polovině červnu 2019 jsem úspěšně dokončil nelehké trenérské zkoušky na instruktora parkouru, opět od Sokola, zaštítěné MŠMT opravňující mě k podnikaní v oboru vedení lekcí nejen parkouru ale celkově pohybových aktivit. 

Kromě parkouru se dlouhodobě zabývám také, trickingem, trampolínami, cliffdivingem, snowboardem, skateboardem, jízdou na kole, motorce, jetsurfu a vlastně vším, co jede a nejlépe se s tím dají dělat salta.

Můj Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/daffi99/videos

Můj Facebook: https://www.facebook.com/jakub.hasek.9